Dřevěná okna

Dřevěná okna (neboli eurookna) to je léty prověřená klasika, která se hodí pro každou novostavbu i rekonstrukci. Moderní dřevěná okna jsou vyráběna z vícevrstvých lepených hranolů, díky kterým mají vynikající tepelně izolační vlastnosti a vysokou tvarovou stálost. Dřevo navozuje příjemné pocity, na dotek je teplé, dýchá a přitom dobře izoluje. Jedná se klasický přírodní materiál, který člověk používá dlouhá staletí právě pro svou nenapodobitelnou krásu, ztělesněnou v jeho kresbě a vůni. Dřevěná okna se stanou ozdobou vašeho interiéru a zvýší Vám doma tepelnou i zvukovou pohodu. S moderními dřevěnými okny ušetříte také nemalé náklady na vytápění.

 

Pro výrobu dřevěných oken se nejčastěji používá smrk, borovice, modřín, dub a exotické meranti. Smrk má nejlepší tepelně izolační vlastnosti. Borovice je dřevina s větší odolností proti vnějším vlivům. Modřín je také velmi odolný a má krásnou kresbu. Dubová okna jsou nejodolnější, ale mají o něco horší izolační schopnost.

 

Dřevo umožňuje vyrábět velké okenní a dveřní prvky, které jsou nyní velmi oblíbené v moderní architektuře. Dřevo je tedy ideální materiál pro výrobu HS portálů, balkonových dveří, velkých fixních oken i vchodových dveří.

 

 

 

 

ŠPIČKOVÁ KVALITA

Moderní dřevěná okna dodávané naší firmou v sobě zahrnují speciální zasklívací systémy a těsnění, prvotřídní povrchovou úpravu a nadstandardní bezpečnostní kování. Díky tomu zaručují tyto okna dlouhodobou životnost. Povrchová úprava je také neméně důležitým parametrem výběru. U námi dodávaných eurooken je tvořena nanesením tří ochranných vrstev + pružný plnič za přísných technologických podmínek. Navíc při minimálních nárocích na údržbu oken tak vydrží dlouho bez nutnosti zásahu, třeba i v náročných podmínkách horské chalupy.

 

Spolupracujeme pouze se špičkovými českými a moravskými výrobci, kteří nám svou důvěru oplácejí v nadstandardních podmínkách, které jsou pochopitelně velkým přínosem pro koncového zákazníka.

 

 

MATERIÁLOVÉ MOŽNOSTI

Hlavní výhodou eurooken je, že jsou vyrobené z přírodního materiálu. Využívají se různé druhy dřeva jako jsou smrk, borovice, modřín, dub či exotické meranti. Na výběr je i široké spektrum lazur a přírodních olejů. Většina výrobců poskytuje záruku na okna od 5 do 10 let v závislosti na použitém materiálu a způsobu zpracování. Samotná životnost dřevěných oken se počítá na vyšší desítky let, pokud se o ně správně postaráte.

 

Povrchovou úpravu provádíme na robotické lakovací lince s plně řízeným prostředím celé lakovny. Vysoká technologická úroveň, pečlivé několikafázové broušení a důsledná kontrola nám umožňují vyrábět okna a dveře s perfektním povrchem.

 

TEPELNÉ VLASTNOSTI DŘEVĚNÝCH OKEN

U dřevěných oken je rozhodující nejen vzhled, ale především tepelně-izolační vlastnosti. Eurookna se nyní prodávají nejčastěji už jen s izolačním trojsklem. O tepelných vlastnostech nejlépe napoví ukazatel Uw (součinitel prostupu tepla celým oknem), který by měl mít maximální hodnotu Uw=0,8 W/m2.K. Čím nižší tato hodnota je, tím lépe okno izoluje.

 

 

Poptejte dřevěná okna v našem novém KONFIGURÁTORU s průvodcem a získáte kalkulaci na nová okna s certifikátem původu.