KVALITA LAKŮ A OCHRANA POVRCHU OKNA

Všechny dřevěná okna a dveře, které dodáváme jsou opatřeny špičkovou povrchovou úpravou a systémem nanášení barev dánské firmy TEKNOS - GORI, která je právem označována za "balzám pro okna". Pouze s touto povrchovou úpravou Vaše okna vydrží dlouho bez nutnosti obnovy povrchu.

 

 

Nejlepší ochrana dřeva

GÖRI nabízí nejlepší ochranu Vašich výrobků před působením povětrnostních vlivů. Vícevrstvá povrchová úprava je nejlepší ochranou dřevěných ploch vystavených povětrnostním vlivům, a pokud je v Evropě někdo, kdo rozumí dřevu a jeho ochraně před škodlivými vlivy, je to nesporně TEKNOS, výrobce povrchové úpravy GORI.

 

 

Filozofie GÖRI

GÖRI staví na jednoduché filozofii: Výchozím bodem je dlouhodobá odolnost dřeva vůči dešti, slunci, horku a zimě, zajištěná perfektním sladěním jednotlivých vrstev povrchové úpravy.

 

 

Nekompromisní ochrana povrchu okna i životního prostředí

Povrchové systémy GORI se výborně hodí na dřevěná okna a dveře popř. dřevo-hliníková okna, obložení, ploty, zahradní nábytek, balkóny, hříště, apod. Dodávají se jako jednosložkové vodou ředitelné produkty v komplexní barevné škále transparentní a krycí.* A když ještě uvážíte, že naše produkty a povrchové systémy připouští evropská norma, že produkty správně splňují evropské předpisy o životním prostředí, a že za Vámi stojí jedna z technicky a servisně nejzkušenějších firem v Evropě, dospějete k závěru, že GORI chrání.

 

TEKNOS s ohledem ke své filozofii postupovala i při vývoji ochranných povrchových systémů GORI, které i přes všechny působící povětrnostní vlivy zajišťují atraktivní vzhled Vašich produktů i po mnoha letech. Stejně tak je důležité, že mysleli na jednoduché a účinné zpracování, na rychlý a snadný nátěr, který je nezávislý na příslušném technickém vybavení.

 

 

Kvalita nejen na povrchu

U značky GORI začíná kvalita povrchových systémů hluboko pod povrchem. Velikost částic pojidel byla snížena pod hodnotu 100 nanometrů /100 nanometrů = 0,1l´/. Tím se dosáhlo vysoké úrovně nasákavosti a stupně nasycenosti, což udává nové měřítko kvality. Firma TEKNOS se aktivně zasazuje o kvalitu životního prostředí a z předpisů EU o životním prostředí udělala základ pro vlastní vývoj. Všechny venkovní povrchové systémy GORI určené na ochranu dřeva odpovídají resp. překonávají požadavky VOC 2010, REACH a BPD. Vynakládáme vše pro to, abychom nepoužívali materiály, které jsou nyní dle normy REACH sice povolené, ovšem v budoucnu by mohly být zakázané, čímž minimalizujeme potenciální problémy.

 

 

Venkovní povrchové systémy na dřevo GORI, to je kvalita v každém ohledu

 
 
  • Impregnace obsahuje aktivní složky, které pronikají do dřeva.
  • Impregnace obsahuje aktivní složky. Tekutina se vypaří, ale aktivní složky zůstávají a chrání dřevo před působením plísní a dřevokazných hub.
  • Technologie GORI NANOFORCETM umožňuje průnik Nano-částic do hloubky dřeva a zajišťuje tak optimální ochranu a vynikající přilnavost.

 

 

Účinná ochrana proti vlhkosti

Povrchové systémy na dřevo GORI byly velmi starostlivě vyvinuty tak, aby vaše produkty byly chráněné před vlhkostí. Impregnace důkladně pronikne do dřeva a od impregnace po finální vrstvu jsou v každé jednotlivé vrstvě systému vysoce účinné fungicidy. Produkty GORI mají odpovídající osvědčení EN o jejich používání. Naše impregnační produkty jsou povoleny např. dle EN 152 /zamodrání/ a EN 113 /hniloba/.

 

 

Vynikající přilnavost

Povrchové systémy na dřevo GORI se vyznačují vynikající přilnavostí. Všechny základy, meziprodukty a finální produkty staví na pečlivě zvolených, kompatibilních a prvotřídních pojidlech a tím se skvěle doplňují.

 

 

Skvělá ochrana proti flekům

Speciálně vyvinuté základy GORI usnadňují používání dřevin, které upřednostňují truhlárny. Pomocí zesítění částic v základu se účinně zabrání uvolňování extraktů rozpustných ve vodě, které jsou obsaženy v tvrdých dřevinách a sucích měkkých dřevin. Tím se značně zmenší změny zbarvení finální vrstvy a zlepší se tak vzhled povrchu.

 

 

Nízká propustnost

Technologické parametry našich pojidel, společně s vysoce hodnotnými surovinami, zajišťují promyšlenou ochranu proti škodám způsobených vodou zvenčí. Povrchové systémy na dřevo GORI prakticky vylučují dočasné optické problémy způsobené vlhkostí jako např. bílé fleky. Odpuzují vodu účinně a dlouhodobě.

 

 

Vysoká propustnost vodní páry

Povrchové systémy na dřevo GORI nechají dřevo dýchat, aby okna a dveře zůstaly ve špičkovém stavu. Propustí vlhký vzduch z interiéru ven a tím zamezí hromadění vlhkosti ve dřevě a tvorbě hniloby resp. zamodrání.

 

 

Flexibilní tvrdost

Povrchové systémy na dřevo GORI tvoří po vyschnutí tvrdý, avšak elastický povrch.Vnikají hluboko do pórů a tvoří tak ochranný štít proti tvorbě prasklin, způsobených povětrnostními vlivy jako např. kroupy resp. přirozeným tvarováním dřeva.

 

 

Velká transparence

Transparentní povrchové systémy na dřevo GORI jsou prostě transparentní. Vyschnou bez zakalení do čisté vrstvy. I v čerstvém stavu jsou transparentní a již předem tak ukazují finální kvalitu.

 

  • Tvrdý avšak flexibilní povrch odolává tvorbě prasklin.
  • Po vyschnutí vytvoří povrchové systémy na dřevo GORI transparentní povrch.

 

Dlouhodobý intenzivní výzkum a zkoušky vedly k vysoce hodnotným ochranným systémům na dřevo vystaveného venkovním vlivům.

 

SYSTÉM POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Povrchová úprava je jedním z faktorů, které mají rozhodující vliv na kvalitu eurooken. V současnosti se již nemusíte bát náročné údržby eurooken, vícevrstvá povrchová úprava s hloubkovou impregnací jednotlivých dílů okna chrání povrch dřeva opravdu výborně. Pokud dodržíte jednoduché zásady péče o lazuru, vydrží Vám okna v bezvadném stavu dlouhé roky.

 

Námi dodávaná Eurookna jsou opatřena dvěma izolovanými okapnicemi, které chrání okno před povětrnostními vlivy v té nejnamáhanější části - na dolním okraji. Rámová i křídlová okapnice jsou izolovány, aby nedocházelo k zatékání vody přímo na povrch dřeva, a to ani při prudkém a hnaném dešti.

 

 

Povrchová úprava

Vícevrstvá povrchová úprava zajišťuje nejlepší ochranu dřevěných ploch vystavených povětrnostním vlivům. Jde o třístupňový systém ochrany.

 

 

Impregnace

Obsahuje aktivní složky, které pronikají do hloubky 2 mm a účinně chrání dřevo před působením vlhkosti, plísní a dřevokazných hub. Nanáší se na díly, včetně rohových spojů,
před zalizováním do hotových rámů a křídel.

 

 

Barevný základ

Je rozhodující složkou pro výsledný barevný odstín okna, omezuje změny zbarvení finální vrstvy a zlepšuje vzhled povrchu. Zajišťuje také ochranu dřeva a optimální přilnavost finální vrstvy.

 

 

Vyplnění přiznaných spojů

Speciální pružný plnič zamezuje průniku vody do rohových spojů dřevěného okna.

 

 

Finální vrstva

Vytváří ochrannou vrstvu celého dřevěného okna, která odolává povětrnostním vlivům, některým druhům chemických prostředků a mechanickému poškození. Tvrdý, avšak elastický
povrch prodlužuje životnost produktu.

 

 

 

 

 

LAKOVACÍ LINKA

Veškerá povrchová úprava našich oken probíhá na plně automatické lakovací lince. Celé prostředí lakovny je řízené – zóny s vysokou vlhkostí umožňují dokonalou aplikaci základní barvy a vypnutí vrchního laku. Základ a mezivrstva jsou na eurookna nanášeny ve dvou polévacích komorách, které zajišťují rovnoměrný nános. Srdcem linky je japonský robot Fanuc, který pomocí naskenovaných snímků provádí nástřik vrchního laku.

 

Robotické stříkání zajistí rovnoměrnou a přesně silnou vrstvu barvy. Rovnoměrný nástřik znamená barevně jednolitý povrch, přesná tloušťka vrchní vrstvy je nezbytná pro optimální ochranu dřeva. Nastříkané prvky sušíme v tunelu s kondenzační sušičkou, která zajistí šetrné a důkladné vyzrání barvy. Vysoká technologická úroveň, pečlivé několikafázové broušení a důsledná kontrola nám umožňují vyrábět okna a dveře s perfektním povrchem.