Technologie

Eurookna a dveře jsou vyráběné nejmodernější technologií v ČR špičkovým obráběcím centrem WEINIG Conturex, jehož robotický zásobník je osazen 140 obráběcími nástroji. Rychlé, přesné a úsporné robotické stříkání vrchního laku včetně polévání základní barvou ve flutovací komoře jen potvrzuje, že námi dodávané eurookna patří mezi absolutní kvalitativní  špičku.

VÝROBA DŘEVĚNÉHO EUROOKNA

Eurookno je moderní dřevěné okno, při jehož konstrukci kladen velký důraz na funkční i estetické vlastnosti. Eurookna jsou vždy vyrobena z dřevěných lepených profilů, tzv. eurohranolů. Eurohranoly neobsahují žádné vady (suky,smolníky, praskliny) a tím, že jsou slepeny z více vrstev a vysušeny na optimální vlhkost jsou tvarově stálé.

 

Eurookna jsou zasklena izolačními skly s pokovenými vrstvami a meziskelními prostory vyplněnými inertními plyny (argon, krypton). Mezi sklem a křídlem je odvětrávací drážka, která zajišťuje velmi důležitý odvod vlhkosti z křídla. Spodní část křídla i rámu je chráněna hliníkovou eloxovanou okapnicí. Rámová okapnice je u eurooken odvětraná. Eurookna jsou osazena celo-obvodovým kováním, které umožňuje otevírání tak i sklopné větrání. Povrchovou úpravu eurooken tvoří vícevrstvý nátěrový systém. Okna jsou kompletně naimpregnována, napuštěna barevným základem a nastříkána silnovrstvým vrchním lakem. Moderní povrchová úprava umožňuje poskytnout na okna až desetiletou záruku.

KONSTRUKCE

Návrh a konstrukce oken probíhá ve speciálním softwaru KLAES, určeném pro výrobu oken a dveří. Veškerá data jsou elektronicky předávána do jednotlivých zařízení a pracovišť. Online přenosem informací mezi konstrukční kanceláří a výrobou minimalizujeme vliv lidské chyby na kvalitu výrobků. Za pomoci softwaru pro bezpapírové řízení výroby má výrobce dokonalý přehled o stavu zakázek ve výrobě.

 

 

 

Klaes Professional

 

Možnost konfigurace dveřních výplní

 

Jednoduchá tvorba kalkulací na míru

 

OBRÁBĚNÍ

Veškeré prvky se od roku 2012 varábějí na německém obráběcím centru Weinig Conturex 124. Celý proces obrábění probíhá zcela automaticky. Je vybaven až 140 obráběcími nástroji pro řezání, frézování a vrtání, které jsou automaticky vyměňovány a opracování probíhá bez přerušení. Jednotlivé okenní dílce jsou uchyceny pomocí jedinečného patentovaného upínacího systému, což umožňuje nejvyšší přesnost opracování. Weinig Conturex 124 pracuje s přesností desetin milimetru.

BROUŠENÍ

K broušení se používají strojní brusky Loewer, na kterých se brousí pohledové plochy před obráběním i falcy profilů po opracování. Strojní broušení umožňuje dosáhnout výjimečně hladkého a jednolitého povrchu. V průběhu výrobního procesu se brousí každé okno 4x. Kromě strojního broušení se provádí i ruční broušení a kontrola povrchu po sklížení jednotlivých dílců.

ZASKLÍVACÍ RÁMEČKY

Jako jediní v ČR dodáváme našim zákazníkům zasklívací rámečky, které prochází povrchovou úpravou spolu s křídlem. Výsledkem je stejný barevný odstín zasklívací lišty a křídla a také dokonale zalakované spoje zasklívacích lišt. Lišty se krátí s přesností desetiny mm na automatické dvoukotoučové kapovací pile řízené konstrukčním programem. Spoje jsou porováděny na automatickém zařízení pomocí dvou kovových spon, čímž je dosaženo vysoké pevnosti všech spojů. Každý spoj je přebroušen a případně zatmelen, pro dokonalý výsledný vzhled.

 

 

 

 

 

ROBOTICKÁ LAKOVACÍ LINKA FANUC

Veškerá povrchová úprava našich oken probíhá na nové, plně automatické lakovací lince. Celé prostředí lakovny je řízené – zóny s vysokou vlhkostí umožňují dokonalou aplikaci základní barvy a vypnutí vrchního laku. Základ a mezivrstva jsou na eurookna nanášeny ve dvou polévacích komorách, které zajišťují rovnoměrný nános. Srdcem linky je japonský robot Fanuc, který pomocí naskenovaných snímků provádí nástřik vrchního laku. Robotické stříkání zajistí rovnoměrnou a přesně silnou vrstvu barvy. Rovnoměrný nástřik znamená barevně jednolitý povrch, přesná tloušťka vrchní vrstvy je nezbytná pro optimální ochranu dřeva. Nastříkané prvky jsou sušeny v tunelu s kondenzační sušičkou, která zajistí šetrné a důkladné vyzrání barvy.