Pro nízkoenergetické domy a stavby

Nízkoenergetické domy musí splňovat přísná kritéria energetických úspor během provozu domu, ale tato kritéria nejsou tak přísná jako u pasivních domů. Nejslabším článkem (co se izolace týče) jsou právě okna a dveře. Jaká okna pro nízkoenergetické domy tedy vybrat? Vybírejte z níže doporučených profilových systémů.

 

 

CO JE TO NÍZKOENERGETICKÝ DŮM?

Nízkoenergetický dům je běžná stavba, která má spotřebu energie na vytápění v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok. Dosahuje se toho kvalitním návrhem a provedením stavebních postupů především bez tepelných mostů. Izolační schopnosti objektu jsou dimenzovány podle doporučených hodnot normy ČSN 73 0540 "Tepelná ochrana budov". Cirkulace vzduchu může být i řízená a využívat případně rekuperaci tepla.

 

 

ENERGETICKY ÚSPORNÉ DOMY

Se stále zvyšujícím se povědomím o ekologii a úsporách energie jde ruku v ruce i změna myšlení v oblasti staveb rodinných domů. Pro mnoho lidí je ekologie stále záhadnou vědou, za kterou se skrývá cosi neznámého a nepochopitelného, čím se nemají zabývat, jelikož se musí věnovat opravdovým problémům. Člověk, ale nemusí být zvlášť ekologicky vzdělán na to, aby pochopil a ocenil výhody, jež mu přinášejí nové možnosti ve výstavbě domů. Energeticky úsporné domy dnes již nejsou ojedinělou záležitostí a přinášejí spoustu výhod ve spojení s ekologicky nízkou náročností. Úsporné domy nemají svůj název pouze díky svým ekologickým přednostem vycházejících z jejich úsporného hospodaření s energií, ale rovněž díky finančním úsporám, které jsou především spjaty s jejich základní filozofií. Představte si dům, který vytopí v zimě třeba jen jedna krbová kamna.

 

 

DOTACE

Počáteční náklady na stavbu nízkoenergetického domu jsou vyšší než u běžně dnes budovaných staveb, ale investice se během několika let vrátí a navíc vláda České republiky schválila program NOVÁ zelená úsporám, kde poskytuje finanční pomoc při výstavbě energeticky úsporných domů, a tak se počáteční investice může vrátit ještě mnohem rychleji.

 

 

DŮLEŽITÉ ODKAZY A KONTAKTY

www.novazelenausporam.cz / telefonická linka 800 260 500

Další postup najdete ZDE. Nepropásněte tuhle skvělou příležitost!

 

 

 

Poptejte dřevěná okna pro NÍZKOENERGETICKÝ DŮM v našem novém KONFIGURÁTORU s průvodcem a získáte kalkulaci na nová okna s certifikátem původu.